ČESKÝ RYTÍŘ 2011

 Vítězem se stal člen stáje Trojan - MICHAL KUČERA

Videa a jiné na Královský průvod

 

TURNAJ

Dva rytíři, kteří prokáží největší odvahu, rychlost a um postupují do finálového a nejnapínavějšího souboje turnaje Český rytíř — Boj o klenoty. Oba rytíři budou mít na vrcholu přilby připevněný svůj klenot, který se snaží uhájit a naopak srazit protivníkovi z hlavy jeho klenot. To vše na koních v plném trysku a pomocí mlatu, úderné dřevěné zbraně. Rytíř, který srazí soupeři klenot z helmy, vyhrává celý turnaj a získává od císaře nejen finanční odměnu v podobě pravých stříbrných českých grošů, ale také titul Český rytíř, jenž bude moci po dobu jednoho roku hrdě užívat. K tomu může po celý následující rok opatrovat meč Elišky Pomořanské, který mu předá sama císařovna.

ŽENY NA VOZE

Součástí turnaje bude kratochvilný závod Ženy na voze. V něm se utkají družstva jednotlivých obcí v netradiční disciplíně — závodu povozů tažených muži. V co možná nejkratším čase musí muži ze soutěžící obce přetlačit od startu do cíle vůz naložený nejméně pěti ženami. Hodnotí se nejen rychlost mužů, ale také výzdoba vozů a krása žen na nich.

RYTÍŘI SE PŘEDSTAVUJÍ

Obce bude v klání zastupovat šest nejlepších rytířů současnosti...

PRAHA 5

JOSEF ŠAMONIL

Jezdec pražské stáje Trojan, kaskadér, artista, kočí vícespřežných kočárů, trenér koní pro film a show (Ben-Hur live), který ovládá i tzv. trikové ježdění. Své schopnosti uplatnil mimo jiné v oskarových filmech Amadeus a Gladiátor.

DOBŘICHOVICE

MAREK JINDRA

S koňmi pracuje od mala na rodinném statku. Je rodeový šampion, předák ranče double M, trenér koní, filmový jezdec a kaskadér. Mezi jeho přednosti patří jízda na divokém koni či divokém býku.

ŘEVNICE

FRANTIŠEK MĚKOTA

Oproti jménu není jezdec skupiny Terra Historia žádná měkkota, jako kaskadér působí už od roku 2000. Účastní se rytířských turnajů po celé Evropě, dokonce i ve známé show Equi-magic v Německu. Mezi jeho speciální dovednosti patří zapalování celého těla včetně koně (bez následků pro koně i jezdce). Hrál ve filmech Kletba bratří Grimmů, Bathory, Jindřich IV a dalších.

HLÁSNÁ A ZADNÍ TŘEBAŇ

MARTIN KOŤÁTKO

Martin Koťátko není žádné mláďátko — už patnáct let pracuje jako filmový kaskadér v historických filmech, je nestor westernového ježdění u nás a šampion mnoha rodeí. Kromě toho, že lasuje dobytek z koně si také zahrál ve filmech jako Letopisy Narnie, Tristan a Isolda, Příběh Rytíře a dalších.

KARLŠTEJN

MICHAL KUČERA

Další jezdec z pražské stáje Trojan, výborný kaskadér a filmový double (hlavní role Phillibert). Pravidelně se účastní rytířských turnajů v Itálii, Německu, Francii, Anglii a Holandsku. Mezi jeho speciality patří jízda parkurových závodů. Vystupoval ve filmech Philibert, Peklo s Princeznou, Ať žijí rytíři, Red baron, Bathory a dalších.

KŘIVOKLÁT

MARTIN HANUŠ

Svou bohatou kaskadérskou kariéru zahájil před více než třiceti lety. Jeho specializací je příprava koní a jezdců pro film, sám pracuje jako filmový horsemaster i jezdecký double. Účastnil se více než 200 natáčení a pracoval např. pro filmy Johanka z Arku, Zdivočelá Země, Borgia aj. Účastní se turnajů v Dánsku, Německu a jinde v Evropě. Mezi jeho dovednosti patří pády — včetně koně, aniž by se oběma něco stalo.

 

 Videa a jiné na Královský průvod

 

 


TOPlist